Spor Salonuna Gitmeden Bel Simidinden Kurtulmak İçin 8 Basit Egzersiz

256 İzlenme
Kendinize kaç kez “yarın” vücudunuzla ilgilenmeye başlayacağınıza söz verdiğinizi bir düşünün. O halde bel simidinizden kurtulmak için bir işaret ya da tetikleyici bekliyorsanız, kendinize daha çok güvenmek istiyorsanız bu video aradığınız şeydir.

Göbek, can simidi, stepne… yanlarda, göbekte ve belde biriken o inatçı yağlara hangi ismi verirseniz verin, hepimizin hem fikir olabileceği tek bir şey var: ondan kurtulmak gerek! O halde, bel bölgenizi bir haftada biçimlendirecek birkaç basit ev egzersizine ne dersiniz? Hadi kendiniz deneyin!ZAMAN BİLGİLERİ:

Sıçrayarak Burpee 0:29

Bisiklet Mekiği 1:20

Diz Üstünde Vakumlama 2:04

Yan Plank 3:03

Yüzücü hareketi 3:49

Yanlara Dönme Hareketi 4:36

Oduncu hareketi 5:23

Ters Mekik Hareketi 6:15#belsimidi #fazlayağ #kilovermeMüzik Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/ÖZET:

-Burpee egzersizleri kısa sürede kan akışınızı ve kalp hızınızı artırır. Bu da egzersizi muhteşem bir ısınma hareketi haline getirir. Hepsinden önemlisi, burpee hareketleri sadece karın kaslarınızı ve oblikleri (yani yanlarda o yağların yerleştiği yerdeki kasları) çalıştıran harika bir tam vücut antrenmanı işlevi görmekle kalmaz, aynı zamanda kollarınızı, kuadrisepsi, kalça kaslarını, göğsü ve diz ardı kirişlerini çalıştırır.

-Bazıları bu egzersizi yaparken nefes almaz, bazıları da normal nefes alışverişini bozmamaya çalışır. Size göre hangisi rahatsa onu seçin ama mide kaslarınızı gevşetmeyin. Orta kısmınızı inceltmek, belinizi küçültmek ve karın kaslarınıza biçim vermek istiyorsanız nispeten basit görünen bu teknik mucize gibi gelir.

-Düz plank hareketi gibi, bu egzersiz de sırt, kalça ve merkez bölgesi kaslarınızı olduğu gibi karın kaslarınızı da çalıştırır. Ama en önemlisi, yan plank hareketi daha çok obliklere odaklanır. Bu da bel simidinden kurtulmanın kesin bir yoludur.

-Yanlara dönme hareketini ister dambılla ister 3-5 litrelik su şişesiyle olsun, ellerinizde ağırlıkla yaparsanız Çok daha hızlı bir şekilde kalori yakar ve kas kütlesi oluşturursunuz!

-Oduncu hareketini yaparken gözleriniz ağırlıkta olsun ki dengenizi kaybetmeyin. Ayrıca, yeni başlıyorsanız fazla ağırlık kullanmayın; aksi halde rotator kılıflarınızı kötü incitirsiniz.

-Tıpkı normal mekik hareketinde olduğu gibi, ters mekik hareketi de karın kaslarınızın önünü çalıştırır ama özellikle alt karın kaslarınızı hedefler.

-Bu antrenmanı haftada 4-5 kez yapmayı hedefleyin. Aralarda yüzme, yavaş koşu ya da bisiklete binme gibi hafif yoğunluklu aerobik etkinlikler de iyi olur.

-İşlenmiş ve kurutulmuş gıdaları yemekten kaçının. Genellikle ilave şeker, koruyucular ve katkı maddeleri açısından zengin olurlar. Bilindik suçlulardan da uzak durmalısınız: tatlandırılmış içecekler, fast food, hazır yemekler, kurabiye ve cips gibi abur cuburlar ve yağlı etler.

-Karbonhidrat açısından zengin gıdalar yerine, karnabahar, kereviz, biber, ıspanak, brokoli, domates ve benzeri nişastası olmayan sebzeler tüketmek daha iyi olur.-----------------------------------------------------------

5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet Kizlar: https://is.gd/9e6Ptf
GERÇEK HİKAYELER: https://is.gd/HpUYgh

Müzik, Epidemic Sound: https://www.epidemicsound.com/
Published
Kategori
Genel Spor
REKLAMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.