Göbek Yağlarınızdan Kurtulmak İçin 10 Güvenli Egzersiz

15 İzlenme
Sıkı karın kaslarına kavuşmak için yaptığınız başarısız girişimlerin kısır döngüsünü kırmak ister misiniz?
Karnınızın formda ve düz olmasını sağlamak zor değil. Sadece sağlıklı beslenmelisiniz -ki bu forma girmenin önemli bir şartı- ve düzenli olarak bazı egzersizler yapmalısınız.
İşte karın bölgenizi mükemmel bir şekle sokmanıza yardım edecek 10 egzersiz. Üstünüzü değişip, egzersiz matınızı ve egzersiz topunuzu kapın da hadi başlayalım!
Sakatlanmaları önlemek için önce kısa bir ısınma egzersizi yapmayı unutmayın. Biz Olumlu Bak olarak eğer denerseniz harika sonuçlar alacağınızdan eminiz.

TIMESTAMPS:
Bacak kaldırma 0:43
Bisiklet 2:07
Bel mekiği 2:57
Ters sıkıştırma 4:04
Bisiklet sıkıştırma 5:14
Egzersiz topuyla sıkıştırma 6:28
Büyülü ağaç 7:45
Savaşçı duruşu 9:00
Uçak duruşu 11:35
# Deniz kaplumbağası 13:49

#göbekyağı #düzkarın #düzgöbek

Music by Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

SUMMARY:
- Bacak kaldırma belinizi toparlayıp, karın kaslarınızı güçlendirmeye yardım edecek. Bacaklarınızı düz tutun. Daha yukarı kaldırın!
- Amerikan Egzersiz Konseyinin bir araştırmasına göre, bisiklet manevrası en etkili karın bölgesi egzersizlerinin başında gelir.
- Bel mekiği (ya da bacaklar dik mekik) göbeğinizdeki kasları toparlar ve metabolizmanızı hızlandırır. Ayrıca duruşunuzu ve dengenizi geliştirir.
- Ters sıkıştırma hareketi, bugünkü egzersizin asıl hedefi olan, alt karın kaslarınızı güçlendirir. Belinizin öne doğru eğildiği bir durum olan lordozu düzeltebilir. Lordoz hamile kadınlarda ve obez kişilerde sık rastlanan bir omurga sorunudur.
- Bisiklet sıkıştırma hareketi üst, orta ve alt karın kaslarınızı çalıştırır. Evvet! Bu hareket bir tam karın egzersizidir. Eğer 8’li karın kası istiyorsanız, bu sizin için mükemmel bir antrenmandır. Karın kaslarınıza ek olarak, kalçalarınızı, diz ardı kirişinizi, kuadrisepsi, göğsü, omuzları ve sırt kaslarını da hedefler.
- Los Angeles’taki Occidental Üniversitesi Kinezyoloji Fakültesi’nin bir çalışmasına göre, egzersiz topuyla yapılan sıkıştırma hareketleri, karın kaslarını %38 geliştiriyor. Sertifikalı egzersiz topu eğitmeni Suzanne Deason bu egzersizi şiddetle öneriyor çünkü yatarken yaptığınız sıkıştırma hareketlerinin aksine omurganızda neredeyse hiç ağrı hissetmeyeceksiniz.
- Büyülü ağaç egzersizi dengenizi, kas koordinasyonunuzu ve soğukkanlılığınızı ölçecek. Göbeğinizi, bisepsi, trisepsi, göğsü ve omuzları hedefler.
- Savaşçı duruşu bir yoga pozudur ve bacaklarınızı, göğsünüzü ve kollarınızı güçlendirir. Vücudunuzun zihninizle bağlantısını da geliştirir.
- Uçak duruşu, bacaklarınızı, kollarınızı, omuzlarınızı ve kalçanızı çalıştıran bir yoga egzersizidir. Duruşunuzu ve dengenizi de geliştirir.
- Deniz kaplumbağası acemi birliğinde kullanılan bir antrenmandır. Arkadaki delta kasını, kalça kaslarını, alt ve orta karın kasını ve romboidi hedefler.


Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Published
Kategori
Genel Spor
REKLAMLAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.